توضیحات کلی

بابل تی Bubble tea (همچنین به عنوان چای مروارید تاپیوکا ، دانه تاپیوکا یا بوبا نیز شناخته می شود) نوشیدنی مبتنی بر دانه های تاپیوکا است که در حال های مختلف سرور می شوند که ما عکس برخی از انها را در زیر قرار میدهیم

شما میتوانید مروارید تاپیوکا را با بهترین قیمت از ما خریداری کنید.

هر یک از ترکیبات بابل تی می تواند تغییرات زیادی داشته باشد. به طور معمول ، انواع مختلف چای سیاه ، چای سبز ، چای اولونگ و گاهی اوقات چای سفید استفاده می شود.

یکی دیگر از تغییرات به نام اردک ماندارین نامگذاری شده در هنگ کنگ است و از چای سیاه ، قهوه و شیر تشکیل شده است. نسخه های بدون  چای در دسترس است.

انواع دیگر این نوشیدنی می تواند شامل نوشیدنی های بابل تی مخلوط باشد. برخی ممکن است با بستنی مخلوط شوند. همچنین اسموتی هایی وجود دارند که هم چای و هم میوه دارند.

اگرچه چای حباب از تایوان منشا گرفته است ، برخی از فروشگاه های چای حباب در حال شروع به افزودن طعم هایی هستند که از کشورهای دیگر سرچشمه می گیرند. به عنوان مثال ، گلهای گیاه هیبیسکوس ، زعفران ، هل و گلاب بسیار رایج می شوند.

نحوه های مصرف

به طور کلی، از فرم مرواریدی آن معمولاً در تهیه انواع نوشیدنی‌ها و از فرم بالشتی در آماده‌سازی دسرها، شیرینی‌ها و بستنی‌های مختلف به شرح زیر استفاده می‌شود:
• چای (معروف به بابل تی)
• نوشیدنی‌ها بر پایه شیر
• آب میوه‌ها
• بستنی‌ها
• شیک‌ها
• دسرها، پودینگ‌ها و ژله‌ها
• کیک‌ها و کاپ کیک‌ها

مراحل آماده‌سازی بابل تی :

۱- به ازای هر یک پیمانه بابل تی خشک، ۷ پیمانه آب جوش تهیه کنید.
۲- یک پیمانه بابل تی خشک را به آب جوش اضافه کنید و به مدت ۲۰ دقیقه روی شعله متوسط بپزید تا بافت آن قابل جویدن شود. پیشنهاد می‌شود جهت جلوگیری از به هم چسبیدن مرواریدها حین فرایند پخت، محصول را گاهی هم بزنید.
۳- شعله را خاموش کنید، درب ظرف را بگذارید و اجازه دهید محصول پخته شده به مدت ۲۰ دقیقه در همان حال استراحت کند.
۴- مرواریدها را آبکشی کرده و سپس به ظرف حاوی آب سرد و قطعات بلورهای یخ انتقال دهید.
۵- پس از ۲ دقیقه مرواریدها را از آب خارج کرده و با شربت عسل، شربت قند و یا شربت شکر قهوه‌‌ای مخلوط کرده و مجددا به مدت ۵ تا ۷ دقیقه روی شعله ملایم حرارت دهید.

پس از طی این مراحل، می‌توانید مرواریدها را مصرف کرده و یا آن‌ها را در ظرفی دربسته قرار داده و در جایی خنک و دور از نور آفتاب و در دمای اتاق نگهداری کنید.

* میزان انرژی و مواد غذایی در هر ۱۰۰ گرم تاپیوکای خشک به صورت زیر می‌باشد:
کالری: ۳۵۸
چربی: ۰ گرم
کربوهیدرات: ۸۸/۸ گرم
فیبر: ۰/۹گرم
قند: ۳/۲گرم
پروتئین: ۰/۱گرم

نحوه خرید

شما میتوانید این دانه های خوشمزه را از وب سایت ما ، با بهترین قیمت تهییه کنید.

لینک فروشگاه

کل محصولات بابل تی